Ridango otrzymało pierwszą nagrodę w prestiżowym konkursie Transport Ticketing Global Awards w kategorii Najlepszy Program Inteligentnego Biletu, za rozwiązanie biletowe wdrożone w regionie Sormland w Szwecji.

Prezes Ridango, Erki Lipre, stwierdził, że to odznaczenie ma ogromną wartość, w szczególności w globalnej konkurencji z liderami rynku. „Ta nagroda daje pewność, że jesteśmy na odpowiedniej ścieżce rozwoju naszego systemu, a także, że zyskuje on uznanie wśród graczy tego segmentu. Jednocześnie uzyskanie nagrody po raz drugi z rzędu pokazuje naszym klientom, że wybierając Ridango jako dostawcę rozwiązania biletowego, uzyskają oni najnowocześniejszy system poboru opłat”

Szef sprzedaży Ridango, Argo Verk dodał: „Sędziowie podkreślili, że wdrożone przez Sormland rozwiązanie biletowe Ridango jest imponującym osiągnięciem, które ma prawdziwy potencjał, aby dokonać zmiany preferencji użytkowników na korzyść transportu publicznego. Ridango zostało również docenione za dobre dotarcie do całej populacji i liczne usługi dodatkowe, jak na przykład pozycjonowanie i informację o zapełnieniu autobusów”