Estońska firma technologiczna wygrała przetarg publiczny na Litwie, obejmujący wdrożenie nowego systemu biletowego w Kłajpedzie. Wdrażany system będzie podobny do systemów działających już w Tallinnie i Tartu w Estonii.

Zgodnie z podpisaną umową, Kłajpeda będzie wykorzystywać technologię Ridango w 231 autobusach, w których zostanie zainstalowane ponad 400 kasowników.

Ridango dostarczy nie tylko sprzęt, ale również centralny system zarządzania, a także będzie wspierać miasto w trakcie użytkowania systemu biletowego. Uruchomienie systemu przewidziane jest w połowie przyszłego roku.

„Podpisanie takiej umowy na Litwie jest dla nas ważnym krokiem ku celowi zajęcia pozycji największego gracza w regionie krajów nordyckich i bałtyckich” powiedział Erki Lipre, prezes Ridango. Dodał on również, że Litwa jest czwartym rynkiem, po Estonii, Szwecji i Grenlandii, gdzie Ridango zdobyło w ostatnim czasie ważne kontrakty.

Litwini z uznaniem wypowiadają się o sprawdzonym rozwiązaniu Ridango. „Z niecierpliwością oczekujemy na wdrożenie nowego systemu biletu elektronicznego. Cieszymy się, że system, który został opracowany w Estonii, kraju znanym z wysokiego poziomu IT, jest już wykorzystywany i zdał egzamin w licznych wdrożeniach” powiedział Andrius Samuilovas, Zastępca Dyrektora Departamentu Transport w Kłajpedzie.

„Rozwój transportu publicznego jest priorytetem we wszystkich większych miastach. Nasza technologia sprawia, że pasażerowie mogą się cieszyć łatwiejszymi podróżami, a także dostarcza organizatorom i operatorom transportu publicznego wartościowych informacji, ułatwiających planowanie tras i kursów. Rozwiązanie Ridango cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i jestem przekonany, że w najbliższej przyszłości będziemy mogli zaanonsować kolejne projekty” dodał Argo Verk, Dyrektor Sprzedaży w Ridango.

 

Ridango AS jest estońską firmą technologiczną, założoną w 2009 roku i zaangażowaną w rozwój systemów biletowych dla transportu publicznego, a także systemów informacji pasażerskiej. Firma oferuje rozwiązania pod klucz dla jednostek samorządu terytorialnego oraz firm, działając jako dostawca zintegrowanych usług.