Tallin, 18 listopada 2015 - Ridango, szybko rozwijająca się na rynkach skandynawskich, firma technologiczna została wybrana do realizacji nowego systemu biletowego oraz Informacji Pasażerskiej w czasie rzeczywistym dla regionu Sörmland w Szwecji, po wygraniu przetargu publicznego o wartości szacowanej na 50 milionów koron szwedzkich.

Prezes zarządu spółki, Erki Lipre, powiedział, że zaawansowany technologicznie system zapewnia przegląd autobusów miejskich oraz dostarcza zróżnicowane interfejsy wspierające przekazywanie informacji publicznej. Natomiast nowe rozwiązanie biletowe dostarczy pasażerom nowe doświadczenie w postaci wielu nowych kanałów sprzedaży, które są w pełni zintegrowane. "To nasz kolejny krok w rozwoju, po sukcesie w regionie Västeras i Gotlandii w Szwecji, który jest wzmocnieniem naszego wkładu w eksport estońskiej technologii"- komentuje Lipre.

Region Sörmland liczy sobie 270 tys. mieszkańców, a nowe rozwiązania systemu w czasie rzeczywistym razem z systemem biletowym obejmie wszystkie 260 pojazdów działających w regionie. Gmina wskazała Ridango i jego lokalnego partnera TriNorth Solutions AB jako zwycięzcę wygranego wcześniej przetargu publicznego, w sierpniu 2015 roku.

Oskar Jonsson, pracownik Departamentu Transportu w Sörmland powiedział, że głównym celem projektu jest wdrożenie nowoczesnej technologii, która ułatwi pasażerom korzystanie z usług transportu publicznego. "Nowy system pozwoli nam usprawnić i zwiększyć kanały sprzedaży biletów, a także dostarczyć więcej informacji, by uprzyjemnić podróż autobusem dla większej grupy pasażerów" zauważył Jonsson.

Nowy system będzie wprowadzany stopniowo, począwszy od zimy 2016 roku i będzie obejmował transport autobusowy w Sörmland. Możliwe, że w przyszłości system zostanie rozszerzony o transport kolejowy w regionie. 

Ridango jest szybko rozwijającą się firmą technologiczną w zakresie sprzedaży biletów, płatności oraz rozwiązań informatycznych w czasie rzeczywistym. Ridango dostarcza projekty pod klucz dla rozwiązań informacji pasażerskiej w czasie rzeczywistym i systemu biletowego opartym na koncie użytkownika działającego jako 'wszystko w jednym' dla każdego przewoźnika. Ridango powstało w Tallinie, Estonia, w 2005 roku jako firma z powodzeniem realizująca sprzedaż biletów komunikacji miejskiej i monitorująca projekty dla publicznych i prywatnych operatorów i organizatorów transportu w krajach nordyckich.