Ridango zostało wyróżnione pierwszą nagrodą w kategorii 'Best customer service operator' (Najlepszy serwis operatora) za innowacyjne rozwiązanie P+R  wdrożone w Tallinie wraz z Departamentem Transportu Miasta Tallinn. Ponadto, Ridango wraz z Urzędem Miasta Tartu, zostało nominowane do nagrody w kategorii 'Best smart card ticketing service' (Najlepszy system biletowy smart card).

Na zdjęciu: Tiit Laiksoo (Kierownik Departamentu Transportu w Tallinie) oraz Erki Lipre (Prezes Ridango)

Prezes Ridango, Erki Lipre, który osobiście odbierał nagrodę, zaznaczył, że to szczególne wyróżnienie na Transport Ticketing Global Awards ma ogromne znaczenie, zważywszy na globalną skalę konkurencji wśród czołowych liderów branży. "Wydział Transportu w Tallinie jest bardzo innowacyjnym klientem. Razem udoskonaliliśmy system biletowy w Tallinie, dołączając do niego różne usługi ułatwiające pasażerom codzienne korzystanie z serwisu miejskiego' zauważył Pan Lipre. Rozwiązania dla transportu publicznego zostały wdrożone w największych miastach Estonii, a także Szwecji. "Rokrocznie Transport Ticketing Global w Londynie docenia organizacje, które bez wytchnienia pracują nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami, aby tworzyć i wdrażać inteligentne systemy w całej Europie, ale tak na prawdę naszym celem jest przekonanie ludzi do korzystania z transportu publicznego" dodał Pan Erki.  

Specjalista ds. systemu biletowego w Departamencie Transportu w Tallinie, Tiit Laiksoo, potwierdził, że Ridango stworzyło innowacyjny system biletowy, który umożliwia wdrożenie innych platform. "Ridango pomyślnie udało się rozszerzyć system także o inne serwisy dla pasażerów, takie jak np. Park&Ride" zaznaczył Pan Laiksoo.

Ridango jest estońską firmą o międzynarodowym zasięgu, oferująca wiodące na rynku rozwiązania, usługi i technologie. Ridango realizuje projekty pod klucz, a także osobne rozwiązania dla systemów biletowych lub Informacji Pasażerskiej w czasie rzeczywistym, w zależności od potrzeb operatorów i agencji transportowych.